Ogłoszenia ***  Części do Simsona  (Motoryzacja)  ***  sprzątanie  (Dam Pracę)  ***  Dzierżawa Gabinetu Kosmetycznego w CRR KRUS NIWA Kołobrzeg  (Inne)  *** 

Fakty TVN o duchach PRL w Kołobrzegu

informacje kołobrzeg, amfiteatr,festiwal,piosenki,żołnierskiejZ czym kojarzy ci się Kołobrzeg? Wielu odpowie, że z Festiwalem Piosenki Żołnierskiej. Pomysłu na reaktywację festiwalu na razie nie ma.


Tam śpiewał Kołobrzeg i cała Polska (dowiedz się więcej: przeczytaj). Mowa o amfiteatrze kołobrzeskim i Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, którym w swoim felietonie pod koniec "Faktów" TVN zainteresował się Jan Błaszkowski. Bilety na festiwal kupowały zakłady pracy. W czasach dwóch kanałów telewizji i kilku kanałach radiowych, magia festiwalu robiła swoje. Cel festiwalu też był propagandowy: kult wojska, z jednej strony legitymującego system socjalistyczny, z drugiej stojącego na straży granic PRL.

Dziś festiwalu nie ma, ale głosy przeszłości wciąż nad Bałtykiem słychać. Powstało stowarzyszenie "Pieśń Żołnierska". Redaktorowi "Faktów"wystarczyło, jak Robert Lepa, członek stowarzyszenia, ponucił piosenkę żołnierską. Zapytane starsze małżeństwo z Wrocławia również doskonale pamięta festiwal. Ładnie prezentowała się ich wypowiedź na tle rozbieranej "Bryzy" PRL doskonale pamiętającej. I dzierżawca amfiteatru - Roman Łangowski, nie ukrywa, że Kołobrzeg z festiwalem się kojarzy. Tym żołnierskim festiwalem, choć dla młodego pokolenia coraz bardziej przemawia Sunrise Fetivial, ale o tym Łangowski ani słowa.

Na koniec, Jan Błaszkowski podsumowuje, że w Kołobrzegu nostalgię za przeszłością próbuje się przekuć w atrakcję turystyczną. Być może po tych słowach niektórzy inaczej spojrzą na transporter opancerzony przy Rondzie Solidarności... A zapytany już przez nas o reaktywację festiwalu zastępca prezydenta ds. społecznych - Jerzy Wolski, przeciwnikiem festiwalu nie jest, ale jak na razie, to pieśń przyszłości...

Fot. Jerzy Patan, Fakty TVN

 

informacje kołobrzeg, amfiteatr,festiwal,piosenki,żołnierskiej

informacje kołobrzeg, amfiteatr,festiwal,piosenki,żołnierskiej

informacje kołobrzeg, amfiteatr,festiwal,piosenki,żołnierskiej

Komentarze  

0 #1 witaj zosieńko 2014-07-09 23:09
Romek Łangowski, to na piosence żołnierskiej biznesu już nie zrobi. Musiałaby komuna wrócić do władzy, a tak na pewno nie stanie się. Jest wprawdzie w Kołobrzegu wielu stęsknionych za dawnym ustrojem. Szczególnie tych, którzy co miesiąc przeliczają swoją wypasioną emeryturkę mundurową. Nic z tego towarzysze, piosenka "Zosieńka" i wasz żałosny śpiew już nie powrócą!
Cytować
0 #2 AntySLD 2014-07-10 07:12
Jomuszki myślą, że zbiją na tym potencjał wyborczy :) wasze niedoczekanie :D
Cytować
0 #3 hi hi 2014-07-10 07:46
Cytuję AntySLD:
Jomuszki myślą, że zbiją na tym potencjał wyborczy :) wasze niedoczekanie :D

Bardzo niemądrą osóbką jesteś...baaard zo. Obserwuję te debilne wpisy i żenua.
Cytować
0 #4 maria1 2014-07-10 08:27
Cytuję AntySLD:
Jomuszki myślą, że zbiją na tym potencjał wyborczy :) wasze niedoczekanie :D

Brak słów [edit]ie
Cytować
0 #5 adrenalina 2014-07-10 09:59
Cytuję witaj zosieńko:
Romek Łangowski, to na piosence żołnierskiej biznesu już nie zrobi. Musiałaby komuna wrócić do władzy, a tak na pewno nie stanie się. Jest wprawdzie w Kołobrzegu wielu stęsknionych za dawnym ustrojem. Szczególnie tych, którzy co miesiąc przeliczają swoją wypasioną emeryturkę mundurową. Nic z tego towarzysze, piosenka "Zosieńka" i wasz żałosny śpiew już nie powrócą!


Zgadeza się, mieszkam miedzy tymi wypasionymi emerytami tęskniącymi za tamtym ustrojem....
Cytować
0 #6 melościanka 2014-07-10 10:19
Trupy do trumien!
Cytować
0 #7 Szczecin 2014-07-10 14:11
No to nieźle. Dlaczego nie usunięto komentarza "melościanka"?? ?????????? Tylko komentarze gościa W-wa K-g, który pisła prawdę??????
Żałosne :-(

admin: to nie sklep warzywny - mam nadzieję, że rozumiesz W-wa K-g? Chyba, że masz podwójną osobowość o której się teraz dowiadujesz.
Cytować
0 #8 Edek 2014-07-10 18:45
Festiwal można by zrobić jako międzynarodową imprezę. Połączyć z orkiestrami wojskowymi z całego świata. Orkiestry wojskowe mają duże tradycje w każdym wojsku. Cały cykl koncertów wojskowych to miało by sens.
Cytować
0 #9 meblościanka 2014-07-10 20:13
Żeby nie było , że jestem tylko na nie. To proponuję zamiast tego obciachowego festiwalu zorganizować międzynarodowy zlot łodzi podwodnych. Dla Lepy jakaś fucha się znajdzie. Obie[edit]ę!
Cytować
0 #10 meblościanka 2014-07-10 20:14
Przysyłajcie na forum cv do komitetu organizacyjnego .
Cytować
0 #11 taki owaki 2014-07-11 08:06
Spoko, spoko, jeszcze chwila a duch komuny powróci w POstaci festiwalu Piosenki Obywatelskiej. Będziemy sławić Ukochanego Przywódcę, Geniusza Kaszub i światłe rządy jego Partii.
Cytować
0 #12 lep na muchy 2014-07-12 02:05
Ten Robert Lepa to taki James Bond polskiej kultury prowincjonalnej . Zna się na wszystkim, wystarczy wpisać jego namiary w Internet, wszystko się wyjaśni. Chwalipięta, niby umie tańczyć... A w Tańcu z Gwiazdami, to go nigdy nie widziałem. Zna biegle j. rosyjski... W to też akurat wierzę i może mu się to kiedyś przyda.
Cytować
0 #13 do edka 2014-07-18 13:10
Cytuję Edek:
Festiwal można by zrobić jako międzynarodową imprezę. Połączyć z orkiestrami wojskowymi z całego świata. Orkiestry wojskowe mają duże tradycje w każdym wojsku. Cały cykl koncertów wojskowych to miało by sens.

Edek, i kto to bedzie ogladał? Kto przyjedzie? Na sunrise robi sie kabone, bo młodzi chetnbie wydaja, a starzy jak by mieli zapłacic za koncert 200zł to za chiny nikt nie przyjedzie. Poza tym tak kazdy gada, że same starce w Kołobrzegu, może lepiej niech mile wspominaja niz mieliby ogladac kiepską reaktywacje Fesiwalu, co było to było, róbmy nową historię. Lepiej by odwiedzali nas młodzi, a nie dziadki! Poza tym ten festiwal to komuna, a to nie był miły okres
Cytować