Komorowski wygrywa w powiecie

O godzinie 2:10 Państwowa Komisja Wyborcza dokonała aktualizacji wyników wyborów w naszym powiecie. 67,26% wyborców oddało głos na Bronisława Komorowskiego.

Na godzinę 2:10 do Okręgowej Komisji Wyborczej w Koszalinie dotarły protokoły z Gminy Kołobrzeg, Gminy Dygowo, Gminy Gościno, Gminy Rymań i Gminy Siemyśl. Nie wpłynęły jeszcze protokoły z miasta Kołobrzeg i Gminy Ustronie Morskie. Zgodnie z procedurą, aby dane przesłane drogą elektroniczną do OKW zostały przesłane do PKW, muszą być one poparte dokumentem na piśmie.

Na godzinę 2:10, Bronisław Komorowski otrzymał 9716 głosów (67,26%), natomiast na Jarosława Kaczyńskiego w naszym powiecie zagłosowało 4730 wyborców (32,74%). Na ten czas nie wiadomo, jak głosowali przede wszystkim mieszkańcy Kołobrzegu i przybyli do kurortu turyści, bo to tak naprawdę będzie rzutowało na ostateczny wynik obu kandydatów w powiecie kołobrzeskim.

Na godzinę 2:10, przy oszacowaniu wyników z 95% komisji wyborczych, w wyborach prowadzi Bronisław Komorowski z 52,63% głosów w skali kraju.