Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Nadmorskie miejscowości naszego powiatu oblegają tłumy turystów. W Ustroniu Morskim te tłumy poszły głosować. Czeka na nie 1 lokal wyborczy.


O problemach z głosowaniem w Ustroniu Morskim dostaliśmy sygnały od naszych Czytelników. Jeden z nich zawiadomił nas o przepychankach zniecierpliwionych turystów, którzy żeby oddać głos w wyborach prezydenckich muszą czekać w ponad półkilometrowej kolejce. W samym Ustroniu Morskim jest tylko jeden lokal wyborczy, a chętnych do głosowana - tysiące osób.

Władze gminy nie przygotowały się na takie oblężenie turystów w okresie wyborczym. Drugi lokal wyborczy w tej gminie znajduje się w Szkole Podstawowej w Rusowie. Tymczasem aż jeden lokal wyborczy musi wystarczyć dla mieszkańców i setek turystów z Ustronia, Sianożęt, Bagicza, Gwizdu, Kukinki, Malechowa i Wieniatowa. - Ludzie pojechaliby do Kołobrzegu, ale w korku na mijance w Podczelu trzeba stać z godzinę - mówi nam zdenerwowany mieszkaniec Ustronia Morskiego. - Nikomu się nie chce i ludzie stoją w kolejce do Gminnego Ośrodka Kultury. Paranoja!

Emocje udzielają się nie tylko mieszkańcom, ale także samym wczasowiczom, dla których kilkanaście a w godzinach wieczornych nawet kilkadziesiąt minut w kolejce do urny, to stanowczo za dużo. Nasz Czytelnik wysłał nam zdjęcia zrobione telefonem komórkowym (serdecznie dziękujemy), które obrazują, ile trudu kosztuje spełnienie obywatelskiego obowiązku. - Kolejka ciągle wzrasta, tak na oko około 15 metrów na 2-3 minuty - informuje nas Czytelnik przed godziną 19.00. Niektórym puszczają nerwy, dochodzi do przepychanek. Interweniowała policja.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama