Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Sprzęt medyczny za 36 tysięcy złotych zakupili przedstawiciele szwedzkiej Polonii. Pieniądze pochodzą z XII Balu Charytatywnego Polonii w Malmö.


Dary zakupione za pieniądze zebrane podczas balu zostały przekazane dla Oddziału Neonatologicznego Szpitala Regionalnego w Kołobrzegu. Oddział wzbogacił się o wieloczynnościowy monitor przeznaczony do obrazowania podstawowych parametrów życiowych, mierzenia ciśnienia, temperatury i utelnowania krwi. Jak podkreślają lekarze, jest to sprzęt niezbędny w opiece i leczeniu noworodków, zwłaszcza wcześniaków.

Dyrektor szpitala, Janusz Olszewski gościł w Kołobrzegu przedstawicieli Polonii. Wśród nich był: Bo Chronier - konsul honorowy RP w Królestwie Szwecji wraz z małżonką, Thor-Inge Ekman z małżonką Anitą oraz Krzysztof Cegliński z małżonką Teresą. To już drugi raz, gdy szwedzka Polonia pomaga kołobrzeskiemu szpitalowi. W ubiegłym roku ten sam oddział otrzymał lampę do fototerapii i wagi dla noworodków.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama