Broken Clouds

17°C

Kołobrzeg

22 maja 2024    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
22 maja 2024    
    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Uzdrowisko Kołobrzeg jest zagrożone prywatyzacją - taką wizję przekazał rano poseł Czesław Hoc informując o pomyśle zmiany ustawy przez Platformę.


Czesław Hoc razem z Bernardem Mielcarkiem skrytykowali zapędy rządu o sejmowego klubu PO. Zdaniem Hoca, Platforma dąży do prywatyzacji ostatnich 7 uzdrowisk narodowych, do których należy m.in. Uzdrowisko Kołobrzeg S.A. Zagrożenie widzi w nowelizacji ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, która do tej pory gwarantowała istnienie 7 ośrodków lecznictwa w Polsce. Pozostałe uzdrowiska zostały przeznaczone do prywatyzacji.

Hoc skrytykował zakusy sprzedaży terenu po dawnej rozlewni wody mineralnej "Perła Bałtyku". W jego przekonaniu, nie będzie tam już produkowana woda mineralna, ale są zakusy, aby powstał tam hipermarket. Poseł PiS zwrócił również uwagę na likwidację szkolnictwa uzdrowiskowego, a także na fakt, że minister skarbu na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy pobrał dywidendę z części zysku netto - ponad 300 tysięcy złotych, które kołobrzeska spółka miała już rozdysponowane, bo wcześniej ministerstwo miało dywidendy nie pobierać.

Bernard Mielcarek przypomniał, że PO chwaliła się Polską jaką zieloną wyspą wśród międzynarodowego krachu: - Ale okazuje się, że z tego domu ciągle coś się wynosi i sprzedaje: zastawę, wazony i inne - podsumował Mielcarek.

Poseł Czesław Hoc przypomniał, że gdy rządziło Prawo i Sprawiedliwość wystarczyło kichnięcie, a związku zawodowe Uzdrowiska Kołobrzeg S.A. rozpoczynały protest, oflagowywały budynki spółki. - A teraz, gdy naprawdę dzieją się takie rzeczy i koledzy z centrali alarmują i ostrzegają, związki w Kołobrzegu nie robią nic - dodał Hoc.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama