Few Clouds

21 maja 2024    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
21 maja 2024
    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Plażowy serwis portalu "Onet.pl" krytykuje nasz kurort. W letnim rankingu spadliśmy na 11 miejsce, za Mielnem czy Ustką. Przyczyna: m.in. handel nad morzem.

Portal "Onet.pl" po raz kolejny przygotował swój raport wakacyjny. Niestety, Kołobrzeg zamiast piąć się w górę - spadł w rywalizacji z innymi miejscowościami letnimi. Tym razem jesteśmy za najważniejszymi polskimi miastami letniskowymi. Poza tym, autorzy raportu nie zostawiają na nas suchej nitki: "Do wielkich przegranych zaliczamy Kołobrzeg, który ma ogromny potencjał, ale miasto musi sobie poradzić z komunikacją i przede wszystkim z estetyką (czy naprawdę główny deptak przy plaży musi być jednocześnie tandetnym targowiskiem)". Autorzy w podtekście zalecają omijać nasze miasto w tym sezonie ze względu na korki ("Podróż nad Bałtyk to mordęga"). Nie są również szczodrzy w chwaleniu naszej bazy gastronomicznej i hotelowej, sugerując, że za cenę wczasów nad morzem można nieźle zabawić się zagranicą.
Kolejny ranking plaż i miejscowości nadmorskich opublikuje niedługo tygodnik "Polityka". Warto jednak podkreślić, że w tym roku kąpielisko centralne uzyskało "Błękitną Flagę", a więc przynajmniej w dziedzinie plaży zmieniamy się na lepsze.

Fragment rankingu "Onet.pl".