Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

14 czerwca 2024    |    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
14 czerwca 2024    
    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Od dziś port jest monitorowany 24 godziny na dobę. Obraz z 21 kamer jest nie tylko zapisywany. System monitoringu rozpoznaje również tablice pojazdów.


Modernizacja portu rybackiego objęła także monitoring. - Celem tej inwestycji było zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników portu, zarówno armatorów, ich pracowników, jak i osób odwiedzających port rybacki w celach komercyjnych lub rekreacyjnych - mówi Henryk Rupnik, prezes Zarządu Portu. Jest to szczególnie skuteczna forma zabezpieczenia mienia przez 24 godziny na dobę, sprawuje ciągły nadzór nad obiektami wyposażonymi w instalację cyfrowej rejestracji zdarzeń, które są automatycznie zapisywane oraz dokumentowane w cyfrowej pamięci rejestratora.
Spółka obsługuje obecnie 21 kamer. Zakupione specjalistyczne oprogramowanie pozwala między innymi na rozpoznawanie i zapamiętywanie tablic rejestracyjnych pojazdów poruszających się na terenie portu. Koszt inwestycji to ponad 400 tysięcy złotych w 100% sfinansowany ze środków unijnych. - Dzięki zakupowi powyższego sprzętu możemy we własnym zakresie utrzymywać bezpieczeństwo ludzi i mienia na terenie portu, bez angażowania dodatkowych kosztów na zatrudnianie ludzi czy firmy ochroniarskiej - dodaje prezes Rupnik.
Z nowej inwestycji zadowolone są również służby porządkowe oraz kapitan portu. Zadowoleni mają być również armatorzy, którzy mają otrzymać dostęp do widoku z kamer w sąsiedztwie swoich jednostek bądź pomieszczeń magazynowych.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama