Broken Clouds

10°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, pomnik, zaślubin, remontRuszyły prace remontowe przy najbardziej znanym kołobrzeskim pomniku. Co ważne, Pomnik Zaślubin obchodzi w tym roku 50-lecie powstania.


Pomnik Zaślubin Polski z Morzem został zaprojektowany przez Wiktora Tołkina. Główną część pomnika tworzy stylizowana flaga. Z boku znajdują się płaskorzeźby żołnierzy i wojów, symbolizujących 1000-lecie państwa polskiego i dostępu do Bałtyku. Na płytkach kamiennych, które leżą u podnóża pomnika, upamiętniono wszystkie jednostki zdobywające miasto w marcu 1945 roku.

W ramach remontu, z pomnika skuta zostanie wierzchnia warstwa betonu na głębokość 3 centymetrów. Następnie zostanie przeprowadzone czyszczenie i konserwacja elementów zewnętrznych. Ma zostać odtworzona mozaika na zewnątrz pomnika, napisy, a także przeprowadzona zostanie rekonstrukcja i odtworzenie postaci. Koszt prac to ponad 135 tysięcy złotych.

 

informacje kołobrzeg, pomnik, zaślubin, remont

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama