Podpisano umowę na nowy most

O tym, że most w Dźwirzynie wymaga szybkiej wymiany, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Inwestycja ma zostać wykonana jeszcze w tym roku.

Nowy most na Kanale Resko wraz z drogą na trasie Mrzeżyno-Dźwirzyno-Kołobrzeg będzie kosztował 29 milionów złotych. Priorytetowy charakter ma sama budowa mostu, która musi się zakończyć jak najszybciej. Planowane oddanie mostu to koniec listopada 2010 roku. Pozostałe elementy wielkiej inwestycji potrwają do 2011 roku.
Dziś podpisano umowę z wykonawcą inwestycji. Prace rozpoczną się w sierpniu i spowodują całkowicie zamknięcie komunikacji przez Dźwirzyno, ale dzięki temu, jak podkreślał starosta Artur Mackiewicz, uzyskamy nową i dogodną przeprawę przez Kanał Reski. Wicestarosta Jerzy Kołakowski dziękował wszystkim, którzy zaangażowani są w realizację inwestycji i terminowe wykonanie projektu.