Tablice pamiątkowe do wymiany

Odsłonięto je w przyjemnej atmosferze z okazji 20-lecia samorządu. De facto część z nich nadaje się do wymiany, bo zawierają błędy, których nie poprawiono.

Na tablicy w Urzędzie Miasta można przeczytać, że Stanisław Brożek był prezydentem od 1 września 1945 do maja 1945 roku. Pomijając brak logiki w takiej konstrukcji, należy stwierdzić, że w wielu opracowaniach naukowych podaje się, że prezydentem był tylko Stanisław Lipicki, reszta pełniła funkcję burmistrza.
Kolejny dysonans tworzy tablica z Honorowymi Obywatelami Kołobrzegu. Jest w nich sporo niekonsekwencji, bo księdzu prałatowi Słomskiemu przypisano tytuł "wielebny", biskupowi Jeżowi "jego ekscelencja", więc papieżowi Janowi Pawłowi II przysługuje tytuł "jego świątobliwość". W konsekwencji, gdyby przyjąć tę zasadę, zamiast pisać "Pan Sebastian Karpiniuk", należało napisać Poseł Sebastian Karpiniuk, a w przypadku wojskowych podać ich stopień.
Ponadto, okazuje się, że w Urzędzie Miasta nie ma świadomości, że Ignacy Jeż to kardynał elekt, a nie biskup senior, a wypadałoby, aby taka wiedza o Honorowych Obywatelach Kołobrzegu była powszechna.