menu

Tablice pamiątkowe do wymiany

Odsłonięto je w przyjemnej atmosferze z okazji 20-lecia samorządu. De facto część z nich nadaje się do wymiany, bo zawierają błędy, których nie poprawiono.


Na tablicy w Urzędzie Miasta można przeczytać, że Stanisław Brożek był prezydentem od 1 września 1945 do maja 1945 roku. Pomijając brak logiki w takiej konstrukcji, należy stwierdzić, że w wielu opracowaniach naukowych podaje się, że prezydentem był tylko Stanisław Lipicki, reszta pełniła funkcję burmistrza.
Kolejny dysonans tworzy tablica z Honorowymi Obywatelami Kołobrzegu. Jest w nich sporo niekonsekwencji, bo księdzu prałatowi Słomskiemu przypisano tytuł "wielebny", biskupowi Jeżowi "jego ekscelencja", więc papieżowi Janowi Pawłowi II przysługuje tytuł "jego świątobliwość". W konsekwencji, gdyby przyjąć tę zasadę, zamiast pisać "Pan Sebastian Karpiniuk", należało napisać Poseł Sebastian Karpiniuk, a w przypadku wojskowych podać ich stopień.
Ponadto, okazuje się, że w Urzędzie Miasta nie ma świadomości, że Ignacy Jeż to kardynał elekt, a nie biskup senior, a wypadałoby, aby taka wiedza o Honorowych Obywatelach Kołobrzegu była powszechna.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.