menu

Stadion na razie na papierze

Trwają dalsze dyskusje nad projektem stadionu lekkoatletycznego przy LO im. M. Kopernika. Dziś w Hotelu "Centrum" odbyła się prezentacja projektu.


Projekt przebudowy stadionu lekkoatletycznego przy ul. Śliwińskiego zaprezentowało Biuro Projektowe "EFEKTPROJEKT" ze Szczecinka. Projektant ma czas do końca października na przygotowanie pełnego projektu pod uzyskanie pozwolenia na budowę.
Zdaniem władz powiatu, modernizowany stadion powinien spełniać szereg wymogów pozwalających na uzyskanie najpierw szkolnej kategorii, a w przyszłości okręgowej, przewidzianej dla stadionów lekkoatletycznych Starostwu zależy także na uzyskaniu potwierdzenia zgodności obiektu z przepisami IAAF i PZLA. Celem jest także dopuszczenie do rozgrywania oficjalnych zawodów lekkoatletycznych.
Według koncepcji, zmodernizowany obiekt będzie posiadał bieżnię okrężną 6-torową i 8-torową na prostej, rzutnie do rzutu młotem, oszczepem, dyskiem i pchnięcia kulą, skocznie do skoku wzwyż, w dal, trójskoku i o tyczce, rów z wodą i wydzielone miejsce na widownię. Stadion będzie miał również oświetlenie i będzie wyposażony w aparaturę kontrolno-pomiarową.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.