menu

Bez stref, za to o dzikim handlu

Projekt uchwały w sprawie granic stref uzdrowiska nie stanął na sesji. Radni mają nad nim jeszcze popracować. Uchwalono za to punkty handlowe nad morzem.


Po wielu dyskusjach i sporach, prezydent zaniechał wprowadzenia na sesję projektu uchwały dotyczącej statutu uzdrowiska i granic stref uzdrowiskowych. Te ostanie wzbudzały wiele kontrowersji. Okazało się, że straszenie utratą statusu uzdrowiska i stawianie radnych pod ścianą, aby podjęli uchwałę, bo inaczej będą odpowiadali za ten stan rzeczy, było wysoce nieuprawnione. Jeden telefon prezydenta Janusza Gromka do Ministerstwa Zdrowia spowodował, że Kołobrzeg ma czas do września na podjęcie takiej uchwały. Otwarte pozostaje pytanie, kto miał skorzystać na całej awanturze i ewentualnej ekspresowej decyzji radnych, a także dlaczego nikt z Urzędu Miasta nie skontaktował się z ministerstwem w sprawie ultimatum, jakie urząd otrzymał w liście z ministerstwa.
Inną uchwałą, która na sesji stanęła, było 16 lokalizacji punktów handlowych na Bulwarze Szymańskiego. Zdaniem prezydenta, ich wprowadzenie uporządkuje choć nie rozwiąże problemu handlu w tej części Kołobrzegu. Uchwała uzyskała poparcie większości radnych.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.