Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Piotr Lepa złożył w Regionalnym Centrum Kultury wniosek o wynajęcie sali koncertowej ratusza. Chciał zapłacić. Dyrektor nie chciał jednak jego pieniędzy.


Piotr Lepa jest przewodniczącym powiatowych struktur Stronnictwa Demokratycznego. W poniedziałek ma przyjechać do Kołobrzegu kandydat na prezydenta RP Andrzej Olechowski, którego SD popiera w wyborach na to stanowisko. - Andrzej Olechowski będzie o godzinie 17.00 dostępny dla kołobrzeżan. - mówi Lepa. - Chcieliśmy, żeby to spotkanie odbyło się w odpowiednim miejscu. Wybraliśmy salę koncertową ratusza, która już niejednokrotnie była wynajmowana na spotkania o charakterze społeczno-politycznym. Chcieliśmy normalnie zapłacić, więc sprawa wydawała mi się zwykłą formalnością.
Piotr Lepa ma rację: wydawało mu się. Bo dziś już wie, że sali koncertowej na spotkanie nie będzie mógł wykorzystać. - Spotkałem się z dyrektorem i usłyszałem, że on chce ograniczyć powiązania RCK z jakąkolwiek polityką i nie chce, żeby ta instytucja była kojarzona z jakąkolwiek opcją polityczną - kontynuuje Lepa. - Dlatego usłyszałem, że sali koncertowej nie otrzymam. A na moim podaniu dyrektor napisał, że sali nie otrzymam, bo RCK w poniedziałki nie pracuje.
Lepa nie kryje irytacji z takiego obrotu sprawy i uważa, że gdyby dyrektor tylko chciał, sala mogłaby zostać użyczona na 1 godzinę, bo o tyle wnioskował. - Myślałem, że RCK chce zarabiać - dodaje. Swojego zdziwienia nie kryje również Dariusz Zawadzki, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta. - Pomieszczenia RCK są do wynajęcia na wszystkie cele zgodne z obowiązującym w Polsce prawem - komentuje. - Jestem naprawdę zdziwiony postępowaniem dyrektora, bo odrobina jego dobrej woli rozwiązałby problem. Mogę tylko zadeklarować, że podczas kontroli komisji Regionalnego Centrum Kultury przyjrzymy się bliżej tej tematyce.
Dyrektor Kielar przez cały dzień nie odbierał naszych telefonów.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama