Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

27 września 2023    |    Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
27 września 2023    
    Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Brakuje miejsc postojowych w kołobrzeskim porcie. Coraz więcej właścicieli spotyka się z odmową cumowania. - Gdzie my mamy trzymać łódki - pytają?


O tym, że w tym sezonie w porcie będzie ciasno, mówiło się od dawna. Z jednej strony planowany jest remont Portu Jachtowego, z drugiej, miasto nie pozyskało nabrzeża promowego po opuszczeniu go przez Hydrobudowę. - Uchwała w tej sprawie została przyjęta przyjęta w ubiegłym roku - mówi Jacek Woźniak, radny SLD. - Zdecydowaliśmy, żeby część tego terenu otrzymała w dzierżawę Akademia Morska ze Szczecina, pozostałe tereny miasto powinno przejąć ze Skarbu Państwa.
- My mamy związane ręce - mówi Henryk Rupnik, prezes Zarządu Portu Morskiego. - Komunalizacja nabrzeża po Hydrobudowie jest zamrożona, my mamy planowaną inwestycję i ja stanąłem przed wyborem: albo wydam zgodę na długookresowe cumowanie jednostek wędkarskich i zamknę port, albo zachowamy nasze rezerwy na wakacje, tak, aby mieć miejsce na cumowanie jachtów, które zawijają do Kołobrzegu na kilka godzi lub dni.
Powyższa decyzja nikogo nie satysfakcjonuje, bo choć zabezpiecza interesy i misję Zarządu Portu, będzie wywoływała napięcia w porcie. Nie udało nam się uzyskać komentarza w sprawie działań urzędników na rzecz pozyskania nabrzeża. Urząd Miasta jest dziś nieczynny.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama