Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

27 września 2023    |    Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
27 września 2023    
    Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Stowarzyszenie "MISIETUPODOBA" razem z Radą Osiedla, RCK i Urzędem Miasta, organizują festyn na Ogrodach i uruchamiają radio. Bez zgody na nadawanie.


Na plakatach oraz na stronie internetowej Regionalnego Centrum Kultury można przeczytać: "W TYM DNIU (5 czerwca) NADAJE RADIO OGRODY NA CZĘSTOTLIWOŚCI 89,1 FM". Była to bardzo zaskakująca informacja, gdyż w Kołobrzegu nie ma żadnej wolnej częstotliwości w paśmie UKF. Poza tym, uzyskanie zgody, koncesji i wpisu do rejestru jest żmudne, kosztowne i wybitnie długotrwale.
Próbowaliśmy w tej sprawie skontaktować się z dyrektorem RCK na początku tygodnia, ale się nam nie udało. Sprawę w imieniu Urzędu Miasta zbadał rzecznik Michał Kujaczyński, według którego, rozpowszechnianie audycji Radia Ogrody raczej nie dojdzie do skutku ze względu na braki formalne. Jednak w RCK nikt tego punktu programu nie wykreślił, nawet ze strony internetowej.
Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami poznańskiego stowarzyszenia "MISIETUPODOBA". Według Piotra Bałabucha, Radio Ogrody na częstotliwości 89,1 MHz będzie jak najbardziej nadawało, bo wszystko w tej sprawie zostało załatwione. - Wszytko gra, będziemy nadawali na żywo, a wszystko załatwia RCK - powiedział nam w rozmowie telefonicznej Bałabuch. Spróbowaliśmy jeszcze raz porozmawiać z dyrektorem Tadeuszem Kielarem, ale dziś nie odbierał telefonu.
Jak udało nam się ustalić w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej, nikt z Kołobrzegu nie zgłaszał się w sprawie zajęcia częstotliwości 89,1 MHz. A nawet gdyby się zgłosił, to jest odpowiednia procedura, uzgodnienia międzynarodowe. - W Kołobrzegu nie ma wolnej częstotliwości na falach ultrakrótkich - słyszymy w UKE. W okolicach częstotliwości Radia Ogrody nadaje w Kołobrzegu RMF FM (89,3 MHz) i Radio Kołobrzeg (90,2 MHz). Uruchomienie nowego nadajnika i zajęcie częstotliwości wymaga zgody Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU) oraz Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych (ETSI). Zgodnie z art. 52 ustawy o radiofonii i telewizji, kto rozpowszechnia program radiowy bez koncesji, podlega karze nawet 2 lat więzienia.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama