menu

Dalsze podziały w Platformie

Wybrano nowy zarząd Platformy Obywatelskiej. Po wyborze szefa lokalnych struktur partii, którym został Marek Hok, przystąpiono do wyboru członków zarządu.


Oficjalna informacja Platformy Obywatelskiej brzmi, że funkcję wiceprzewodniczących partii objął Artur Mackiewicz, Piotr Ryćko i Mirosław Tessikowski. Na członków zarządu wybrano: Tomasza Tamborskiego, Jerzego Wolskiego, Marka Zawadzkiego, Radosława Klukaczewskiego, Andrzeja Haraja, Piotra Lewandowskiego, Annę Mieczkowską i Adama Czapiewskiego. Obsadzono również funkcję sekretarza i skarbnika partii.
Nieoficjalnie wiadomo, że stronnictwo Janusza Gromka (tzw. klub grubasów) przegrało batalię o funkcje w ścisłym zarządzie. Wiceprezesem został przeciwnik Marka Hoka - Artur Mackiewicz i jego kolega - Piotr Ryćko. To wzmacnia ekipę przeciwników Janusza Gromka i krytyków tego, co w partii się dzieje (vide wystąpienie Ireneusza Zarzyckiego kilka tygodni temu). Całkowitą porażkę w wyborach poniósł Łukasz Czechowski, który w ogóle nie wszedł do zarządu partii.
- W czerwcu będzie pierwsza próba sił w zarządzie i w partii - mówi nasze anonimowe źródło. - Ważą się w tej chwili losy kandydata PO w wyborach na prezydenta Kołobrzegu. Są osoby, które sukces partii widzą w osobie Marka Hoka. Ludzie boją się niepewności i wewnętrznych sporów, i chcą prawyborów. Ale to spotyka się z dużym oporem stronników Janusza Gromka, którzy przekonują o jego pewnej wygranej.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.