menu

Zobacz sobie Kołobrzeg z wieży bazyliki

informacje kołobrzeg, bazylika, wieża, zwiedzanieW naszym mieście na wakacje przybyła kolejna atrakcja. Od tego tygodnia można wejść na taras widokowy i podziwiać panoramę miasta z kościoła mariackiego.


Było to zapowiadane od roku i wreszcie się udało. Taras widokowy na wieży Bazyliki Mariackiej w Kołobrzegu został wreszcie otwarty dla zwiedzających. Jest to niewątpliwie fantastyczna atrakcja dla turystów, ale także dla mieszkańców, którzy pamiętają jeszcze szczyt świątyni, gdy wieży funkcjonowało Muzeum Oręża Polskiego.

Zwiedzanie jest możliwe w dni powszednie od 10 do 16.30, a także po godz. 20.00, po wcześniejszym umówieniu się. Na samym tarasie można przebywać 10 minut. Do zwiedzania są dwa hełmy wieżowe - namiotowe. Wewnątrz są okna, przez które widać panoramę miasta. Wysokość kościoła w tym miejscu to nieco ponad 40 metrów.

Wejście na taras jest płatne. Bilet normalny kosztuje 8 zł, ulgowy 5 zł, bilet grupowy 6 zł. Zwolnione z opłat są dzieci do lat 7.

 

informacje kołobrzeg, bazylika, wieża, zwiedzanie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.