Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024    
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, komisja prawa, honorowyKomisja Prawa Rady Miasta dyskutowała na temat zasad przyznawania tytułu honorowego i zasłużonego obywatela Kołobrzegu. Nie brakuje kontrowersji.


Po ostatniej kompromitacji Kapituły ds. Tytułów poprzedniej kadencji, której dwa wnioski o nadanie tytułu zasłużonego obywatela dla Kołobrzegu zostały odrzucone przez Radę Miasta, radni dyskutują nad tym, aby taka sytuacja więcej się nie powtórzyła. Chodzi o wypracowanie takich zasad, które spowodują, że te szczególne i wybitne tytuły nie będą przyznawane tylko dlatego, że ktoś przepracował w Kołobrzegu 40 lat, lubi biegać, albo hoduje pszczoły. Radni zamierzają zmienić obecne przepisy. Są propozycje, aby skład kapituły nie był uzupełniany co 2 lata, a aby kapituła obradowała równolegle do kadencji samorządu (pytanie, co będzie, jeśli kadencja organu samorządu będzie skrócona). Skład kapituły ma zostać zmniejszony. Radni niespecjalnie przychylają się do pomysłu, aby w kapitule z automatu zasiadał prezydent i przewodniczący Rady Miasta.

 

informacje kołobrzeg, komisja prawa, honorowy

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama