menu

Rybacy bałtyccy mają się gdzie szkolić

informacje kołobrzeg, akademia, rybołówstwo, szkoleniaW Kołobrzegu otwarto nowoczesny ośrodek szkolenia rybackiego wraz symulatorem mostka 3D. Prowadzi go Akademia Morska w Szczecinie.


Koszt budowy ośrodka wyniósł ponad 14 mln zł, z czego 53% pochodziło z Europejskiego Funduszu Rybackiego. Akademia Morska w Szczecinie na ten cel zagospodarowała budynek przy ul. Mazowieckiej, a prace trwają obecnie na nabrzeżu po Hydrobudowie. Ośrodek Szkolenia Rybołówstwa Bałtyckiego ma na celu poprawę efektywności sektora rybackiego, podnieśc konkurencyjność rybołówstwa morskiego i poprawę wyszkolenia pracowników sektora rybackiego.

W budynku przy ul. Mazowieckiej powstał nowoczesny i bogato wyposażony symulator morska 3D z narzędziami połowowymi (pozostaje opracowanie symulacji portu Kołobrzeg) oraz laboratoria: systemu łączności, diagnostyki siłowni okrętowej, ponadto dostępna jest sieciarnia. Na nabrzeżu w porcie powstanie poligon do ćwiczeń m.in. z ratownictwa morskiego i procedur ppoż.

 

informacje kołobrzeg, akademia, rybołówstwo, szkolenia

informacje kołobrzeg, akademia, rybołówstwo, szkolenia

informacje kołobrzeg, akademia, rybołówstwo, szkolenia

informacje kołobrzeg, akademia, rybołówstwo, szkolenia

informacje kołobrzeg, akademia, rybołówstwo, szkolenia

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.