Overcast Clouds

10°C

Kołobrzeg

25 września 2022    |    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
25 września 2022    
    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, sld, konferencjaKonferencję prasową zwołali członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Skrytykowano plan sprzedaży "Gryfa" i sytuację w uzdrowisku.


Konferencję od tematu protestu rolników w województwie zachodniopomorskim rozpoczął poseł SLD Stanisław Wziątek, wyrażając zrozumienie dla blokowania dróg krajowych i wojewódzkich. Wskazał, że protesty mieszkańców zostały zlekceważone. - Dopiero po nawoływaniach posłów i radnych SLD przyjechał minister Kalemba, który spotkał się z rolnikami w Drawsku i Białogardzie, ale bardziej pouczał rolników, wyrażał pretensje, nie można nawet było zadawać pytań. Podstawione osoby kupują grunty na rzecz osób nie mających związków z rolnictwem - informuje poseł Wziątek.

Poseł poruszył także temat sprzedaży ośrodka "Gryf" przez Zarząd Powiatu. - Naszym zdaniem majątek został źle wyceniony - konstatuje Wziątek, który chce, aby sprzedaż "Gryfa" była monitorowana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w ramach "tarczy antykorupcyjnej". - Zastanawia nas fakt błyskawicznej wyceny tego obiektu - mówił z zatroskaniem radny SLD w Radzie Powiatu Zbigniew Błaszczuk, jednocześnie nie zostawiając suchej nitki na operacie szacunkowym. - Zadziwia fakt, że "Gryf" z wyposażeniem, ale bez działki - działka w prezencie, wyceniono na 1370,20 zł za metr - podnosi alarm radny.

Poseł Wziątek oraz szef powiatowych struktur SLD zwrócili również uwagę na złą atmosferę wokół Uzdrowiska Kołobrzeg S.A. Wskazali, że dalej są tam zwalniani ludzie, a usługi wyprowadzane zewnątrz. Więcej w materiale "video".

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama