menu

Ruszyła przebudowa "Bałtyku"

informacje kołobrzeg, bałtyk, sanatorium, przebudowaReprezentacyjne sanatorium przy molo już dawno przestało być wizytówką miasta. Teraz ma się to zmienić za sprawą prowadzonego remontu.


Sanatorium "Bałtyk" to prestiżowy obiekt, zbudowany na istniejącym od 1899 roku Pałacu Nadbrzeżnym, obróconym w 1945 roku w ruinę. Wypalone wnętrze obiektu straszył nad morze przez wiele lat, aż wreszcie zbudowano nowoczesny jak na owe czasy gmach na 475 łóżek. Niestety, technologia stosowana w PRL-u wymaga ingerencji już od wielu lat. Kruszące się betonowe prefabrykaty nadają się do wymiany lub liftingu.

I ten czas wreszcie nadszedł. Właściciel sanatorium chce zamienić je w jeden z ładniejszych obiektów nad kołobrzeską częścią wybrzeża. Modernizacji poddany zostanie poziom -1, przebudowane zostaną klatki schodowe i wymienione windy. Modernizacji zostanie poddana elewacja wraz z balkonami, a na ostatniej kondygnacji powstaną apartamenty hotelowe.

 

informacje kołobrzeg, bałtyk, sanatorium, przebudowa

informacje kołobrzeg, bałtyk, sanatorium, przebudowa

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież