menu

Obrócili "Perłę" w wielką kupę gruzu

Kiedyś "Perłę Bałtyku" piło się na niejednej budowie i w niejednym zakładzie pracy w Kołobrzegu i okolicy. Dziś pamiątkową butelkę można znaleźć w muzeum...


P.P. Uzdrowisko Kołobrzeg powstało w 1953 roku. Jednym z najbardziej popularnych produktów przedsiębiorstwa była woda mineralna "Perła Bałtyku". W okresie PRL-u trudno było nie znaleźć jej w sklepie. Ale wraz z końcem socjalizmu i zalewem coraz to nowych wód, ta kołobrzeska miała coraz większe problemy z przebiciem się na rynku. Przekształcenie się Uzdrowiska Kołobrzeg w spółkę akcyjną przyspieszyło wyprzedaż majątku firmy. Jeszcze w 2002 roku "Perła Bałtyku" była produkowana. Teraz nie ma nie tylko wody mineralnej, ale nawet samej rozlewni przy ul. Sienkiewicza.

Spółka sprzedała rozlewnię za kilka milionów złotych. Najważniejsza była działka. Nowy właściciel rozebrał budynki, a gruz wywozi do Białogardu. Co stanie w tym miejscu? Na razie nie wiadomo, choć pojawiają się pogłoski, że na działce o powierzchni ponad hektara może powstać market.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Możliwość logowania się do witryny za pomocą Facebook'a została wyłączona - przepraszamy za utrudnienia.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież