Clear Sky

18°C

Kołobrzeg

11 sierpnia 2022    |    Imieniny: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz
11 sierpnia 2022    
    Imieniny: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Kiedyś "Perłę Bałtyku" piło się na niejednej budowie i w niejednym zakładzie pracy w Kołobrzegu i okolicy. Dziś pamiątkową butelkę można znaleźć w muzeum...


P.P. Uzdrowisko Kołobrzeg powstało w 1953 roku. Jednym z najbardziej popularnych produktów przedsiębiorstwa była woda mineralna "Perła Bałtyku". W okresie PRL-u trudno było nie znaleźć jej w sklepie. Ale wraz z końcem socjalizmu i zalewem coraz to nowych wód, ta kołobrzeska miała coraz większe problemy z przebiciem się na rynku. Przekształcenie się Uzdrowiska Kołobrzeg w spółkę akcyjną przyspieszyło wyprzedaż majątku firmy. Jeszcze w 2002 roku "Perła Bałtyku" była produkowana. Teraz nie ma nie tylko wody mineralnej, ale nawet samej rozlewni przy ul. Sienkiewicza.

Spółka sprzedała rozlewnię za kilka milionów złotych. Najważniejsza była działka. Nowy właściciel rozebrał budynki, a gruz wywozi do Białogardu. Co stanie w tym miejscu? Na razie nie wiadomo, choć pojawiają się pogłoski, że na działce o powierzchni ponad hektara może powstać market.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama