Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

14 czerwca 2024    |    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
14 czerwca 2024    
    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Łóżka dla rodziców małych pacjentów szpitala w Kołobrzegu

Do Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu trafiło pięć łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda. Będą one służyć rodzicom czuwającym przy swoich dzieciach podczas hospitalizacji. Darowiznę sfinansowała Alina Borucka, franczyzobiorczyni McDonald’s Polska. W sumie Fundacja przekazała już 1596 łóżek do 110 szpitali w całej Polsce.

Spanie na niewygodnych materacach, łóżkach polowych i fotelach to codzienność wielu rodziców czuwających przy dzieciach na oddziałach pediatrycznych w Polsce. Te warunki sprawiają, że rodzice często są po nocy zmęczeni fizycznie i psychicznie, zamiast zregenerować siły. Fundacja Ronalda McDonalda od 2015 roku przekazuje szpitalom w Polsce łóżka, które mają poprawić komfort rodziców. Do tej pory przekazano już 1596 łóżek do 110 szpitali w całym kraju.

Łóżka te to nie tylko odpowiedź na potrzebę własnego miejsca do spania. Są one wielofunkcyjne i kompaktowe - mogą służyć jako fotele do przytulania, wspólnego oglądania bajek i czytania książeczek. Wieczorem łatwo zamieniają się w wygodne miejsce do spania. Pojemnik na pościel i materiał łatwy do czyszczenia sprzyjają funkcjonowaniu w ciasnych salach szpitalnych, które muszą pełnić rolę salonu, sypialni i jadalni. Dzięki temu rodzic może być blisko dziecka i zadbać o swoją regenerację w godnych warunkach.

Szpital przyjazny rodzinie zaczyna się od łóżka dla rodzica. Wspólnie z donatorami, wspierającymi misję „Aby rodzina mogła być razem”, Fundacja Ronalda McDonalda dba o potrzeby dziecka-pacjenta i jego najbliższych. Przekazywane łóżka są wygodne, praktyczne i ustawione blisko łóżek chorych dzieci. Fundacja zmienia w ten sposób rzeczywistość publicznych szpitali dziecięcych - zaznacza Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.

Liczba przekazywanych łóżek zależy od donatorów, Przyjaciół Fundacji, rodziców i zaangażowanych społeczników, w tym licencjobiorców McDonald’s, którzy wspierają lokalne społeczności w ramach programu „Złoty Sąsiad”. W ubiegłym roku połączyli siły i podarowali ponad 250 łóżek dla szpitali i oddziałów pediatrycznych w 34 miastach. W tym roku planują przekazać ponad 315 łóżek dla ponad 50 szpitali. W ramach tej akcji pięć łóżek dla Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu sfinansowała Alina Borucka, franczyzobiorczyni McDonald’s Polska. To kolejna darowizna dla tej placówki, która otrzymała już łącznie jedenaście łóżek dla rodziców.

foto Szpital

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama