Few Clouds

14 czerwca 2024    |    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
14 czerwca 2024
    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna

Był parking, jest bezpłatna giełda...

O problemie pisaliśmy wielokrotnie. Kilka lat temu główną "giełdą" w Kołobrzegu była ulica Dworcowa. Teraz od kliku lat zastąpił ją parking przy Batalionie Medycznym na Jedności Narodowej. Mieszkańcy, czy pacjenci przychodzi skarżą się, że miejsca parkingowe okupowane jest całymi dniami przez właściciel aut z kartkami o sprzedaży. Spora część z nich to pojazdy wystawiane na sprzedaż przez handlarzy. Efekt jest taki, że zmotoryzowani krążą po osiedlach bezskutecznie szukając miejsca do zaparkowania, aby załatwić wizytę u lekarza.

Dziś około 8.30 rano na 20 miejsc postojowych 17 zajętych było przez pojazdy z kartkami z napisem SPRZEDAM. W większości z tablicami ZKL. Pośrednio cierpią również mieszkańcy okolicznych posesji, bo z kolei na ich podwórkach urządzają sobie parkingi kierowcy, którzy nie mogą zaparkować pod przychodnią, ale nie tylko, bo znajduje się tam również punkt dializ.

Droga należy do starostwa i podejmowano już kiedyś próby stworzenia tam strefy płatnego parkowania. Ale okazało się, że koszt utrzymania przewyższałby zarobek. Od pomysłu odstąpiono. Czy problem nadal będzie występował? Wychodzi na to, że tak, przez kilka lat nic z tym nie zrobiono. A warto byłoby pójść śladem chociażby Szczecinka, który miał podobny problem. Rozwiązano go stawiając znak wyznaczający postój z ograniczeniem korzystania z niego do 1 godziny. Tyle chyba można zrobić?