Few Clouds

14 czerwca 2024
    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna

Akcja "Prędkość" - w weekend prawie 50 kierowców jechało za szybko

Kołobrzescy policjanci wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą "PRĘDKOŚĆ". Jej głównym celem było egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości przez kierowców. W ubiegłym tygodniu, na terenie województwa zachodniopomorskiego, odbywały się działania w ramach tej inicjatywy. Kołobrzeskie patrole wydziału ruchu drogowego, biorące w niej udział, pełniły służbę w miejscach newralgicznych, gdzie dochodzi do licznych zdarzeń drogowych. Akcja miała na celu nie tylko egzekwowanie przepisów dotyczących prędkości, ale również ograniczenie liczby osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Do działań w powiecie kołobrzeskim skierowano 12 funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. Skontrolowali oni łącznie 63 pojazdy, ujawniając 54 wykroczenia, z czego 48 dotyczyło przekroczenia prędkości, wykrytych za pomocą ręcznych mierników prędkości oraz wideorejestratorów.

Policja przypomina, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, spowodowanych przez kierowców, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.