Few Clouds

14 czerwca 2024    |    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
14 czerwca 2024
    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna

Wjazd na promenadę pod kontrolą słupków

Wkrótce na Promenadzie Morskich Szeptów pojawią się specjalne wysuwane słupki, które mają na celu zabezpieczenie deptaku przed niepożądanym ruchem samochodowym. Aktualnie prace trwają przy ulicy Norwida, przy fontannie i kortach tenisowych. Kolejnym miejscem, gdzie zostaną zamontowane podobne bariery, będzie wjazd na promenadę przy Sułkowskiego obok hotelu Marine.

Miasto zdecydowało się na montaż takich słupków z uwagi na  liczne zgłoszenia dotyczące zniszczeń nawierzchni, jakie powodują samochody wjeżdżające na teren przeznaczony wyłącznie dla pieszych. Najczęściej byli to dostawcy skracający sobie drogę. Nowe słupki będą wyposażone w system zdalnego otwierania przez aplikację, którą miasto uruchomiło prawie dwa lata temu, otwierać się też będą na sygnały dźwiękowe służb ratunkowych.  Podobne rozwiązanie zastosowano przy wjeździe na molo.

Wprowadzenie tych zabezpieczeń ma na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu użytkowników promenady oraz ochronę miejskiej infrastruktury przed dalszymi zniszczeniami.