Broken Clouds

22 maja 2024
    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

Dach doczeka się remontu

Miasto zaprasza do składania ofert na projekt termomodernizacji dla kompleksu rekreacyjnego Hali Milenium. Głównym celem jest przebudowa dachu, który od dawna wymaga naprawy. Termin składania ofert upływa 23 maja.

Dwa budynki w obrębie kompleksu Hali Milenium, budynek basenu i łącznik między basenem i halą wymagają naprawy dachu. Od wielu lat dach nie spełnia standardów, a problemy z przeciekaniem są obecne od początku i nadal występują. Co więcej, poszycie dachu jest regularnie niszczone przez ptaki, głównie mewy i kruki. Oprócz renowacji dachu, miasto planuje również termomodernizację całego obiektu, co obejmuje wymianę całej elewacji i instalację fotowoltaiczną, która obniży koszty działalności Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Oba projekty są już gotowe.

Miasto ma szansę na uzyskanie 50 procent dofinansowania na ten projekt. Wszystko to jest możliwe dzięki specjalnemu programowi dedykowanemu polskim uzdrowiskom. Szacowany koszt inwestycji wynosi 16 milionów złotych.

Niestety w wyniku prac remontowych na pewien okres zostanie wyłączony z użytku basen. Jeśli miasto wybierze wykonawcę, prace remontowe na dachu będą prowadzone w sezonie letnim.