Broken Clouds

22 maja 2024    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
22 maja 2024
    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

Remont latarni wchodzi w kolejny etap

Latarnia morska w Kołobrzegu oraz fort Ujście przechodzą gruntowną renowację. Ustawiono już rusztowania wokół latarni. Zabytek oraz jego otoczenie odzyskają dawny blask, który zostanie podkreślony całkowicie nową iluminacją. Ostatni kapitalny remont ceglanej budowli miał miejsce ponad 40 lat temu. Całkowity koszt prac szacowany jest na 5.777.777,77 zł brutto, z czego 5 milionów złotych pochodzi z zewnętrznych źródeł finansowania, w tym dofinansowania rządowego z programu Polski Ład.

Prace obejmą naprawę konstrukcji muru oporowego, bastionu, wieży fortu, wieży latarni, elewacji, drewnianych drzwi, naprawę instalacji elektrycznej oraz wykonanie nowej iluminacji.

Planowany termin zakończenia remontu zewnętrznej części jest sierpień. Niestety, remont będzie się wiązał z ograniczonym wejściem do latarni w sezonie letnim.