Broken Clouds

17°C

Kołobrzeg

22 maja 2024    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
22 maja 2024    
    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mieszkańcy piszą petycję, chcą aby zatrzymywał się tu pociąg

Na naszej grupie na jednym z portali społecznościowych pojawił się link do petycji. Jak informuje organizator, petycja ma zostać skierowana do PKP, chodzi przystanek kolejowy w Podczelu. Czytamy w niej :
"Zwracamy się do PKP PLK.S.A z gorącą prośbą o budowę nowego przystanku kolejowego w dzielnicy Podczele w Kołobrzegu. Podczele, będące najbardziej oddaloną od centrum miasta dzielnicą, boryka się z poważnymi trudnościami komunikacyjnymi, które znacząco utrudniają codzienne funkcjonowanie mieszkańców. Brak dostępu do dogodnych środków transportu publicznego sprawia, że mieszkańcy Podczela są zmuszeni do długich i niekomfortowych podróży do centrum miasta, co wiąże się nie tylko z utratą czasu, ale również z dodatkowymi kosztami i wysiłkiem. Budowa nowego przystanku kolejowego byłaby nie tylko wygodnym rozwiązaniem dla mieszkańców, ale także przyczyniłaby się do poprawy jakości życia w tej części miasta.  Dodatkowo, nowy przystanek kolejowy w Podczelu mógłby przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności tej dzielnicy dla potencjalnych mieszkańców oraz turystów, co mogłoby przynieść korzyści również dla lokalnej gospodarki.
Dlatego też, apelujemy o podjęcie konkretnych działań w celu realizacji naszej prośby i budowy nowego przystanku kolejowego w dzielnicy Podczele w Kołobrzegu. "

Petycję można podpisać w tym miejscu.

Temat tego przystanku powraca co jakiś czas, jeszcze nie dawno mówiło się o nim podczas odbywającego się w Podczelu festiwalu. W 2002 roku przestanek rozebrano. Zdjęcie główne pochodzi z naszego archiwum. Wysłaliśmy pytanie do rzecznika prasowego PKP, gdy tylko otrzymamy odpowiedź poinformujemy was o tym.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama