Broken Clouds

17°C

Kołobrzeg

22 maja 2024    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
22 maja 2024    
    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Pawelczak wygrał prawomocnie

Dariusz Pawelczak, kierowca i przewodniczący Związkowej Alternatywy w Komunikacji Miejskiej w Kołobrzegu, prawomocnie wygrał proces sądowy o przywrócenie do pracy. Apelację od wyroku Sądu Rejonowego w Kołobrzegu złożyła Komunikacja Miejska. Zarzuty spółki dotyczyły m.in. uchybień proceduralnych. Sąd Okręgowy w Koszalinie nie podzielił tego stanowiska i podtrzymał wyrok pierwszej instancji (przeczytaj). Dariusz Pawelczak już po zmianie przepisów prawa pracy, złożył wniosek o zabezpieczenie i sąd przywrócił go do pracy, więc jest pracownikiem miejskiej spółki przewozowej. Wyrok koszalińskiego sądu potwierdził, że szef Związkowej Alternatywy został zwolniony bezpodstawnie.

Wyrok kończy również trwającą kilka lat batalię w sprawie Pawelczaka, która rozpoczęła się wraz z utworzeniem Związkowej Alternatywy w Komunikacji Miejskiej w Kołobrzegu. Sąd potwierdził legalność działań związku zawodowego w miejskim przedsiębiorstwie. Sprawa trwała dłużej w wyniku działań Państwowej Inspekcji Pracy, która przeciwko prezesowi spółki Michała Jaczyńskiego skierowała sprawę do sądu karnego. W tej sytuacji sąd pracy zawiesił swoje postępowanie. Jaczyński został oczyszczony z zarzutów i nie musiał płacić mandatu, ale Pawelczak powrócił do pracy.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama