Overcast Clouds

17°C

Kołobrzeg

23 czerwca 2024    |    Imieniny: Wanda, Józef, Albin
23 czerwca 2024    
    Imieniny: Wanda, Józef, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

DefiCity - Bezpieczne miasto Kołobrzeg - Defibrylatory AED w miejscach publicznych

DefiCity - Bezpieczne miasto, to projekt, który złożyło stowarzyszenie Paramedic do Budżetu Obywatelskiego. I przyznajemy, że jest to zdecydowanie bardziej pożyteczne, niż kolejna siłownia na dworze, która będzie stała pusta, a może i nawet zarośnie.

Projekt zakłada zakup oraz montaż 16 kapsuł wraz z defibrylatorami AED w miejscach ogólnodostępnych. 15 defibrylatorów do autobusów KM oraz 3 do radiowozów patroli drogówki. Łącznie 34 urządzenia do ratowania życia. Tego typu defibrylator, może użyć każdy podczas NZK (nagłego zatrzymania krążenia) u osób dorosłych oraz dzieci. Wystarczy wiedzieć 2 rzeczy - aby wyciągnąć urządzenie z kapsuły w której się znajduje i je włączyć - od tego momentu należy wykonywać polecenia głosowe nadawane przez AED.

Kapsuły na defibrylator są podświetlone, mają zainstalowany alarm dźwiękowy oraz system powiadamiania SMS po otwarciu kapsuły. W projekcie jest również przeznaczona pula pieniędzy na szkolenia dla mieszkańców miasta.

Lokalizacje kapsuł z Defibrylatorem AED na ścianach budynków :
SP 3
SP 4
SP 5
SP 9
Port Rybacki - biuro
Port Jachtowy - Marina
RCK
Biblioteka - ogrody
ul. Kamienna parking wielopoziomowy
Urząd Miasta przy wejściu od strony skweru Miast Partnerskich - bo ten w urzędzie dostępny jest tylko w jego godzinach pracy.
Wolnostojące :
Przy kortach tenisowych - Deptak
Przy Kamiennym Szańcu - Deptak
Przy Marine Hotel - Deptak
Plac Muzyków - Szymanowskiego
Plac 3 Pokoleń - Lazurowa

Koszt projektu to 479 280,00.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama