Broken Clouds

17°C

Kołobrzeg

22 maja 2024    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
22 maja 2024    
    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mirosław Tessikowski z rekomendacją PO na starostę

Dziś odbyło się posiedzenie zarządu powiatowego Platformy Obywatelskiej, podczas którego omówiono sytuację w mieście i powiecie po niedzielnych wyborach samorządowych. Na wszystkich poziomach zdecydowanie wygrała je PO lub popierani przez nią kandydaci. Platforma wygrała także wybory do powiatu, w związku z powyższym, jak mówi Anna Bańkowska, liderka PO w powiecie, zarząd rekomendował kandydaturę Mirosława Tessikowskiego na funkcję starosty kołobrzeskiego. Jak dodaje Bańkowska, Mirosław Tessikowski to były zastępca prezydenta Kołobrzegu, wicestarosta, wieloletni członek zarządu powiatu, który w ostatnich wyborach otrzymał najwyższe poparcie wśród wszystkich kandydatów do Rady Powiatu Kołobrzeskiego. Poparło go niemal 1100 osób.

Jednocześnie trwają rozmowy koalicyjne. Jak mówi Anna Bańkowska, dziś odbyło się spotkanie ze Wspólnotą Samorządową Powiatu Kołobrzeskiego. Już podczas wieczoru wyborczego Bańkowska deklarowała chęć współpracy w tej kadencji z radnymi "Wspólnoty" (zobacz). Rozmowy mają być kontynuowane w dniu jutrzejszym. Jak mówią nasze źródła w Platformie, ich zdaniem kandydatura Tessikowskiego na funkcję starosty jest warunkiem brzegowym jakiejkolwiek koalicji i rozmów o współpracy i to z różnych powodów. Stoi za tym nie tylko duże poparcie wyborcze, ale również zaangażowanie obecnego członka zarządu powiatu w sukces wyborczy Platformy w powiecie kołobrzeskim. Próbowaliśmy skontaktować się z Mirosławem Tessikowskim, ale miał wyłączony telefon.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama