21 czerwca 2024    |    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
21 czerwca 2024
    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz

Mieszkańcy chcą zmian w organizacji ruchu na Zdrojowej

Zarządzenie zmian w organizacji ruchu na wyremontowanym odcinku ulicy Zdrojowej to kwestia, która budzi zainteresowanie mieszkańców, szczególnie w kontekście bezpieczeństwa i płynności ruchu drogowego. Interpelację w tej sprawie złożył radny Łukasz Zięba.

Zaproponowane przez radnego zmiany, takie jak przejście z linii ciągłej na przerywaną zmiana z linii ciągłej na przerywaną miałaby dotyczyć odcinka Zdrojowej (od Solnej) do nowego ronda na Chopina. Wzrost ruchu, zwłaszcza meleksów, powoduje korkowanie się ulicy, a podwójna linia ciągła uniemożliwia ich wyprzedzanie.

Drugą zmianą o jaką wnioskuje radny jest montaż barierek ograniczających przed gwałtownych wkraczaniem pieszych na jezdnię, tak jak przy przejściach na Jana Pawła. Taka barierka miałaby pojawić się na najbardziej ruchliwym przejściu jakie mamy w Kołobrzegu czyli przy Zdrojowej, Reymonta i Solnej, są to 4 przejścia obok siebie.

Odpowiedź urzędników wskazuje na konieczność uzyskania zgody starosty ze względu na zmianę stałej organizacji ruchu. Dlatego wysłano wniosek do starostwa i tam podczas posiedzenia zespołu do spraw z zakresu zarządzania ruchem zostanie podjęta decyzja.