Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

21 czerwca 2024    |    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
21 czerwca 2024    
    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mieszkańcy chcą zmian w organizacji ruchu na Zdrojowej

Zarządzenie zmian w organizacji ruchu na wyremontowanym odcinku ulicy Zdrojowej to kwestia, która budzi zainteresowanie mieszkańców, szczególnie w kontekście bezpieczeństwa i płynności ruchu drogowego. Interpelację w tej sprawie złożył radny Łukasz Zięba.

Zaproponowane przez radnego zmiany, takie jak przejście z linii ciągłej na przerywaną zmiana z linii ciągłej na przerywaną miałaby dotyczyć odcinka Zdrojowej (od Solnej) do nowego ronda na Chopina. Wzrost ruchu, zwłaszcza meleksów, powoduje korkowanie się ulicy, a podwójna linia ciągła uniemożliwia ich wyprzedzanie.

Drugą zmianą o jaką wnioskuje radny jest montaż barierek ograniczających przed gwałtownych wkraczaniem pieszych na jezdnię, tak jak przy przejściach na Jana Pawła. Taka barierka miałaby pojawić się na najbardziej ruchliwym przejściu jakie mamy w Kołobrzegu czyli przy Zdrojowej, Reymonta i Solnej, są to 4 przejścia obok siebie.

Odpowiedź urzędników wskazuje na konieczność uzyskania zgody starosty ze względu na zmianę stałej organizacji ruchu. Dlatego wysłano wniosek do starostwa i tam podczas posiedzenia zespołu do spraw z zakresu zarządzania ruchem zostanie podjęta decyzja.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama