Overcast Clouds

17°C

Kołobrzeg

23 czerwca 2024    |    Imieniny: Wanda, Józef, Albin
23 czerwca 2024    
    Imieniny: Wanda, Józef, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wyróżnienie "Rzeczpospolitej": miasto liderem

W ostatnim raporcie "Samorządy Rzeczpospolitej "20 lat Polski w Unii Europejskiej", Kołobrzeg został uhonorowany prestiżowym tytułem "Lidera Rankingu Samorządów" w kategorii „Gmin miejskich i miejsko-wiejskich”. W okresie od 2003 do 2023 roku Kołobrzeg złożył łącznie 74 wnioski o dofinansowanie z Funduszy Europejskich. Spośród nich 27 dotyczyło projektów bieżących, a 47 było projektami inwestycyjnymi. Wartość otrzymanego dofinansowania sięga kwoty 336 milionów złotych. Z tej sumy 18 milionów złotych przeznaczono na dotacje do zadań bieżących, natomiast aż 318 milionów złotych na wsparcie projektów inwestycyjnych.

Wśród najważniejszych inicjatyw, których realizacja została możliwa dzięki dofinansowaniu z UE, znajdują się m.in.: poprawa dostępności do portu (inaczej mówiąc, budowa małej obwodnicy), przebudowa nadmorskiej promenady, budowa Regionalnego Centrum Kultury oraz rozbudowa Żłobka „Krasnal”. Każdy z tych projektów stanowi istotny czynnik rozwoju naszego miasta, wpływając pozytywnie na jakość życia mieszkańców i atrakcyjność Kołobrzegu jako miejsca do życia.

W 2024 roku miasto przygotowuje trzy kolejne wnioski o dofinansowanie o łącznej wartości szacowanej na 55 milionów złotych. Planowane inwestycje obejmują budowę parkingów Park&Ride, wprowadzenie miejskiego Systemu Inteligentnego Transportu oraz zagospodarowanie brzegów rzeki Parsęty. Te działania pozostają w ścisłym zgodności ze strategią rozwoju, mając na celu dalszą poprawę infrastruktury miejskiej i jakości życia naszych mieszkańców.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama