Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

21 czerwca 2024    |    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
21 czerwca 2024    
    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Jest pozytywna opinia wojewody o poszerzeniu granic - co dalej? [wideo]

Prezydent Anna Mieczkowska ogłosiła dzisiaj na konferencji prasowej, że wojewoda zachodniopomorski pozytywnie zaopiniował wniosek o rozszerzenie granic miasta. Istnieje teraz realna szansa na włączenie 122 hektarów ziemi kołobrzeskiej znajdujących się w Korzyścienku do obszaru administracyjnego miasta, z wyłączeniem ochrony uzdrowiskowej, co umożliwi utworzenie tam strefy aktywności gospodarczej. „To istotne wydarzenie dla miasta i powiatu” – podkreśliła prezydent. „Mieszkańcy sąsiednich powiatów często przyjeżdżają do naszego miasta w poszukiwaniu pracy. Chcemy im tę możliwość dać. Planujemy stworzyć miejsca pracy dla tych, którzy nie chcą działać w branży turystycznej” - dodała Mieczkowska.

Wicewojewoda Bartosz Brożyński, który również wypowiedział się na konferencji, zaznaczył, że dokumenty przesłane przez miasto zostały dokładnie przeanalizowane, a przesłanki oraz argumenty zawarte w uchwale i załącznikach były jasne. Zgodnie z jego słowami, obszar ten powinien zostać przyłączony do miasta Kołobrzeg. Na tych 122 hektarach znajduje się 81 działek, które po włączeniu pod władanie Kołobrzegu, będą miały szansę na lepszy rozwój. Aktualnie wniosek został przekazany do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które do 31 lipca powinno zweryfikować jego zasadność. Jeśli zostanie on zaakceptowany, to od 1 stycznia 2025 roku tereny te zostaną oficjalnie włączone do granic administracyjnych miasta Kołobrzeg.

Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama