23 czerwca 2024    |    Imieniny: Wanda, Józef, Albin
23 czerwca 2024
    Imieniny: Wanda, Józef, Albin

Syn dzowniąc zza oceanu uratował matkę

Około godziny 18 w piątek, na numer alarmowy straży miejskiej, zadzwonił mężczyzna przebywający obecnie w USA. Poinformował, że od dwóch dni nie może skontaktować się z mieszkającą w Kołobrzegu matką, a siostra, która opiekowała się nią na miejscu, musiała wyjechać na kilka dni. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, strażnicy wyruszyli do miejsca zamieszkania kobiety.

Gdy patrol dotarł pod dom, zauważył palące się światło na pierwszym piętrze. Strażnicy pożyczyli drabinę od sąsiada i przystawili ją do ściany. Po wejściu na górę, jeden ze strażników spostrzegł przez okno leżącą na podłodze kobietę. Pomimo prób pukania i wołania, pani nie reagowała.

W tej sytuacji podjęto decyzję o wezwaniu policji, strażaków oraz ratowników medycznych. Strażacy, korzystając ze specjalistycznego sprzętu, wyważyli drzwi balkonowe i dostali się do wnętrza mieszkania. Tam oczom ratowników ukazało się druzgocące odkrycie – kobieta spadła z łóżka, leżała na podłodze i doznała prawdopodobnie złamania miednicy lub biodra. Znajdowała się w takim stanie od dwóch dni.

Po przeprowadzeniu wstępnego badania, ratownicy zabrali odwodnioną kobietę do szpitala, zapewniając jej niezbędną opiekę medyczną. Dzięki szybkiej i zorganizowanej reakcji służb oraz troski ze strony rodziny, udało się uniknąć tragicznego finału tego zdarzenia.

fot. archiwum