21 czerwca 2024    |    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
21 czerwca 2024
    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz

Nowi czworonożni funkcjonariusze policji

Przez pewien okres czasu w kołobrzeska komenda nie posiadała w swoich zasobach psów patrolowych ze względu na fakt, odejścia na emeryturę aż 4 psich przewodników. Sytuacja ta się odmieniła, pojawiły się dwa nowe psy patrolowo-tropiące o imionach „Macher” i „Serwal”. Od pewnego czasu, te czteronożne funkcjonariusze, wraz ze swoimi przewodnikami, aktywnie pełnią służbę na terenie naszego miasta.

Oba owczarki nie tylko pomagają w aresztowaniu przestępców, ale także tropią osoby poszukiwane lub zaginione. Ich umiejętności nie kończą się na tym - po specjalnym szkoleniu są w stanie wykryć narkotyki czy materiały wybuchowe, co czyni je niezastąpionymi w walce z przestępczością.

Przed dopuszczeniem do pełnienia służby, psy muszą przejść specjalne szkolenie wraz ze swoim przewodnikiem w specjalistycznym ośrodku szkoleń. Obecnie w Komendzie Powiatowej Policji w Kołobrzegu przywileje pracy z psami patrolowo-tropiącymi mają dwaj funkcjonariusze: młodszy aspirant Mariusz Lewandowski i sierżant Anita Dołaszewska.