Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

21 czerwca 2024    |    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
21 czerwca 2024    
    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Nowi czworonożni funkcjonariusze policji

Przez pewien okres czasu w kołobrzeska komenda nie posiadała w swoich zasobach psów patrolowych ze względu na fakt, odejścia na emeryturę aż 4 psich przewodników. Sytuacja ta się odmieniła, pojawiły się dwa nowe psy patrolowo-tropiące o imionach „Macher” i „Serwal”. Od pewnego czasu, te czteronożne funkcjonariusze, wraz ze swoimi przewodnikami, aktywnie pełnią służbę na terenie naszego miasta.

Oba owczarki nie tylko pomagają w aresztowaniu przestępców, ale także tropią osoby poszukiwane lub zaginione. Ich umiejętności nie kończą się na tym - po specjalnym szkoleniu są w stanie wykryć narkotyki czy materiały wybuchowe, co czyni je niezastąpionymi w walce z przestępczością.

Przed dopuszczeniem do pełnienia służby, psy muszą przejść specjalne szkolenie wraz ze swoim przewodnikiem w specjalistycznym ośrodku szkoleń. Obecnie w Komendzie Powiatowej Policji w Kołobrzegu przywileje pracy z psami patrolowo-tropiącymi mają dwaj funkcjonariusze: młodszy aspirant Mariusz Lewandowski i sierżant Anita Dołaszewska.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama