21 czerwca 2024    |    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
21 czerwca 2024
    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz

Miasto pozyskało teren pod schronisko [wideo]

Dziś odbyła się wspólna konferencja prasowa, w której udział wzięli Prezydent Miasta Kołobrzeg - Anna Mieczkowska, Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa - Oddział Terenowy w Koszalinie - Marek Gil, oraz przedstawiciele organizacji i wolontariuszy pomagających bezdomnym zwierzętom.

Podczas konferencji ogłoszono, że Miasto pozyskało bezpłatnie działkę  w obrębie ewidencyjnym Rościecino, przeznaczoną na budowę nowoczesnego schroniska dla zwierząt. Działka znajduje się przy węźle drogi S6 w Bezprawiu. Powierzchnia nieruchomości wynosi 1,59 ha i zgodnie z planem zagospodarowania jest dedykowana wyłącznie na ten cel. Prezydent Miasta zadeklarowała, że jeszcze w tym kwartale ogłoszone zostanie postępowanie na wykonanie dokumentacji projektowej. Planuje się, że projektowanie zakończy się na początku przyszłego roku, a oprócz schroniska zaplanowana jest także budowa drogi dojazdowej.

Obecnie w Kołobrzeskim schronisku przebywa 87 psów i 27 kotów. Planuje się, że w nowym schronisku znajdzie się miejsce dla 100 psów. Prezydent zachęca wójtów z powiatu kołobrzeskiego do współpracy w celu wspólnego wybudowania bezpiecznego domu dla bezdomnych zwierząt. Obecnie nie można jeszcze oszacować potrzebnej kwoty na budowę schroniska.

Prezydent podkreśliła, że schronisko zostanie wybudowane, niezależnie od tego, czy uda się pozyskać środki zewnętrzne, czy nie. Tym samym zakończona została trudna procedura szukania i pozyskiwania terenu pod tę ważną inwestycję.

Więcej w materiale wideo.