Few Clouds

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Naprawiają Krzywoustego, ruch łącznikiem dalej ograniczony

Od kilku dni na ulicy Krzywoustego trwają prace naprawcze prowadzone przez wykonawcę łącznika pomiędzy węzłem S6 a rondem Patana. Aktualnie prace koncentrują się w trzech głównych obszarach. Pierwszym z nich jest obszar tzw. agrafki obok ronda Patana, drugim jest wjazd do Budzistowa, a trzecim obejmuje budowę chodników, montaż krawężników i przebudowę wjazdu na Janiska.

W zeszłym tygodniu rzecznik GDDKiA oddziału Szczecin poinformował nas, że ruch poprzez łącznik powinien zostać puszczony w obu kierunkach już poprzedniego piątku. Niestety, zgodnie z najnowszymi informacjami, ten termin nie został dotrzymany. Okazało się, że konieczne było dodatkowe działanie w postaci poprawy dylatacji, co opóźniło planowany harmonogram. Niemniej jednak, zgodnie z obietnicą, cały ruch przez łącznik ma zostać puszczony do końca bieżącego tygodnia. Więcej informacji będziemy mieli w piątek.

W związku z pytaniem dotyczącym prowadzenia prac równolegle, otrzymaliśmy odpowiedź, że wykonawca ma czas do końca kwietnia na ukończenie prac, co sprawiło, że niezbędne prace musiały się nałożyć.

Warto zaznaczyć, że pomimo możliwości wyjazdu z miasta nową trasą, wjazd do miasta nadal odbywa się przez ulicę Krzywoustego. W związku z tym podróżujący w kierunku miasta powinni uwzględnić dodatkowy czas podróży wynoszący około 20-30 minut. Z powodu czasowego blokowania jezdni przez koparki i ładowarki.