Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

21 czerwca 2024    |    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
21 czerwca 2024    
    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

79 rocznica zaślubin Polski z morzem [foto/wideo]

W poniedziałek przed południem odbyły się uroczystości związane z upamiętnieniem 79. rocznicy walk o Kołobrzeg i zaślubin Polski z Morzem, które miały miejsce w marcu 1945 roku. "Przyszliśmy, morze, po ciężkim i krwawym trudzie. Widzimy, że nie poszedł na marne nasz trud. Przysięgamy, że cię nigdy nie opuścimy. Rzucając pierścień w fale, biorę z tobą ślub, ponieważ tyś było i będziesz zawsze nasze."  przytoczył słowa komandor Marek Padjas. Podczas ceremonii, zainicjowanej decyzją zarządu kombatanckiego oraz więźniów politycznych, prezydent Anna Mieczkowska została uhonorowana kombatancką Gwiazdą Pamięci. Ponadto, za szczególne zasługi w dziedzinie edukacji morskiej, Natalia Pietrasz została uhonorowana brązowym medalem zasłużonym odznaczeniem Ligi Morskiej i Rzecznej.

Następnie, pod Pomnikiem Zaślubin Polski z Morzem, odbyła się symboliczna ceremonia ślubowania młodzieży Ligi Morskiej i Rzecznej, wraz z tradycyjną inscenizacją zaślubin. Uroczystość została uświetniona salwą honorową oddaną z armaty na plaży oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem.

Po zakończeniu tej części wydarzenia, w asyście honorowej Zespołu Szkół Morskich, uczestnicy przemaszerowali bulwarem pod pomnik I Kapitana Portu Kołobrzeg, kadm. Stanisława Mieszkowskiego, gdzie również oddano hołd poprzez złożenie kwiatów pod pomnikiem.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii i materiału wideo z uroczystości.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama