Overcast Clouds

17°C

Kołobrzeg

23 czerwca 2024    |    Imieniny: Wanda, Józef, Albin
23 czerwca 2024    
    Imieniny: Wanda, Józef, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Uroczystości rocznicowe na cmentarzu [foto]

Na Cmentarzu Wojennym w Kołobrzegu odbyły się uroczystości z okazji 79 rocznicy zakończenia walk o Kołobrzeg. Kompanię honorową wystawił 12 Pułk Logistyczny, a orkiestra przybyła z Koszalina. W przemówieniach, prezydent Anna Mieczkowska przypomniała, jak wyglądała droga polskiego żołnierza do morza, natomiast Lech Parell, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych wskazywał, że to co z początkiem lat 90-tych usuwano z pamięci, gdyż kojarzyło się z poprzednim systemem, a mowa m.in. o walkach o Kołobrzeg, dziś powraca na właściwe sobie miejsce w naszej pamięci. Po przemówieniach, pod Pomnikiem Chwały delegacje złożyły kwiaty. Następnie, delegacja niemiecka udała się na grób niemieckich lotników, a zgromadzeni ustawili znicze na grobach żołnierzy.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama