Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

21 czerwca 2024    |    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
21 czerwca 2024    
    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Gromek o aneksach w PŻB: "Są nie do przyjęcia"

Z początkiem tygodnia pisaliśmy o informacji sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Arkadiusza Marchewki, o aneksach dla części kadry PŻB (przeczytaj). Dziś, z kontrolą poselską w spółce przebywali kołobrzescy parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej: Janusz Gromek i Marek Hok. Po spotkaniu w siedzibie spółki, odbyła się krótka konferencja prasowa. Jak mówił senator Janusz Gromek, o sporządzenie aneksów miała wnioskować dyrektor personalna. Aneksy te miały chronić przede wszystkim dyrektorów, ale także kilku pracowników współpracujących z zarządem PŻB. - Zarząd, wspólnie z panią dyrektor do spraw personalnych wymyślili sobie zapis mówiący o tym, że w przypadku zwolnień jakichkolwiek - a jeszcze w tym aneksie zaznaczone są zapisy mówiące o tym, że te osoby są tak absolutnie przydatne firmie - że nie są do ruszenia. To dotyczy tych zmian, które mówią o odprawach w wysokości 15-krotności miesięcznych zarobków - prezentował wyniki senator Gromek. Według niego, gdyby spółka chciała zrezygnować z zatrudnienia tych osób, to w wyniku podpisanych aneksów trzeba by wypłacić 2,2 mln zł. - Jest to nie do zaakceptowania przez pracowników, przez kołobrzeżan, żeby w ten sposób były rozgrabiane środki finansowe takiej firmy - deklarował senator PO.

- Sytuacja spółki jest trudna i ciężka. To nie tylko te skandaliczne zmiany w umowach o pracę, ale również taka dziwna pazerność tych pracowników kadry kierowniczej - oburzał się poseł Marek Hok. Jak dodawał, oprócz aneksów, pozyskano osiem samochodów dla kadry kierowniczej. - Do tej pory było tych samochodów sześć - mówi poseł. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama