Broken Clouds

17°C

Kołobrzeg

22 maja 2024    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
22 maja 2024    
    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Radni zagłosowali "ZA", dobra zmiana dla pasażerów komunikacji [wideo]

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta pojawił się projekt uchwały wprowadzającej od dnia 1 czerwca 2024 roku bezpłatne przejazdy autobusami komunikacji miejskiej w Kołobrzegu dla posiadaczy Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca. Inicjatywa ta stanowi kolejny krok w celu redukcji ruchu samochodowego w naszym malowniczym uzdrowisku. Najistotniejszym aspektem jest eliminacja konieczności wyrobienia osobnego bezpłatnego biletu elektronicznego, ponieważ będzie on zintegrowany z Kołobrzeską Kartą Mieszkańca. Oznacza to, że posiadacze KKM będą mogli korzystać z autobusów bez dodatkowych formalności, po prostu używając swojej karty jako biletu. Zintegrowanie bezpłatnego biletu z KKM dla wszystkich mieszkańców Kołobrzegu stanowi najbardziej wygodne i efektywne rozwiązanie, które z pewnością zachęci do korzystania z transportu publicznego.

Od momentu uruchomienia programu KKM w czerwcu 2019 roku wydano prawie 24 tysiące kart, z czego największą grupę stanowią seniorzy (powyżej 60 roku życia) - ponad 10 tysięcy kart. Podczas dyskusji prezydent miasta Anna Mieczkowska wspomniała o opracowanym systemie komunikacji zewnętrznej informującym o dostępnych miejscach parkingowych na miejskich parkingach. Planowane jest także umożliwienie turystom pozostawienia pojazdów na wyznaczonych parkingach, np. przy 6 Dywizji Piechoty (parkuj i jedź), i podróżowanie do centrum miasta autobusem komunikacji miejskiej. Jest to szczególnie istotne dla odwiedzających okoliczne miejscowości, którzy chcą zwiedzić nasze miasto. Czy uda się do tego pomysłu namówić turystów? Jak mówili radni jak się nie spróbujemy to się nie przekonamy.

Radni jednomyślnie poparli inicjatywę, oddając 19 głosów za. Od 1 czerwca każdy posiadacz karty mieszkańca będzie mógł bezpłatnie podróżować autobusem komunikacji miejskiej i zostawić swój pojazd pod domem.

Z analiz przeprowadzonych przez Komunikację Miejską w Kołobrzegu sp. z o.o, która wykonuje usługi komunikacyjne na terenie Miasta Kołobrzeg i Gminy Kołobrzeg, wynika, że wprowadzenie bezpłatnej komunikacji dla posiadaczy KKM spowoduje wzrost dopłaty z budżetu Miasta w skali roku o ok. 1 mln zł.

Więcej w materiale wideo z sesji.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama