Few Clouds

11°C

Kołobrzeg

21 maja 2024    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
21 maja 2024    
    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W PŻB wrze po informacji i "zabetononowaniu" umów niektórych pracowników

Arkadiusz Marchewka, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych, że w Polskiej Żegludze Bałtyckiej w Kołobrzegu dochodziło do zmieniania umów o pracę na korzyść pracowników. Dotyczyło to takiej konstrukcji dokumentów, która w przypadku rozwiązania umowy o pracę gwarantowała wypłatę wynagrodzenia przez kilka czy jak pisze polityk – nawet kilkanaście miesięcy. Docelowe obciążenie budżetu spółki w tym zakresie miałoby wynieść ok. 2 mln zł. „Zleciłem wstrzymanie tych wypłat” – napisał Marchewka.

PŻB jest przed rozstrzygnięciem konkursu na prezesa. Jak wynika z naszych informacji, większość umów zmieniano już po wyborach. Dotyczy to dyrektorów i wybranych pracowników współpracujących z byłym zarządem spółki. Pozwala im to funkcjonować finansowo po zwolnieniu ze spółki przez dłuższy okres czasu. "Obecnie trwa szczegółowa analiza formalno-prawna zawartych aneksów. Jej celem jest wypracowanie rozwiązania, które uchroni spółkę przed poniesieniem znacznych oraz nieuzasadnionych kosztów" - napisał nam w odpowiedzi na nasze pytania Michał Arciszewski, rzecznik spółki.

Sprawa ma dotyczyć m.in. żony jednego z polityków związanego z Prawem i Sprawiedliwością. Obecnie, kandyduje on w wyborach w jednym z samorządów. Jego żona również znalazła się na liście wyborczej wspieranej przez PiS.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama