Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

14 czerwca 2024    |    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
14 czerwca 2024    
    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Inwestycja w bezpieczeństwo, wymienią oświetlenie na ważnej ulicy

Miasto przystępuje do modernizacji oświetlenia przy Alei Św. Jana Pawła II, dzięki pozyskanej dotacji w wysokości 250 tysięcy złotych z WFOŚiGW. Projekt zakłada wymianę 50 słupów oświetleniowych oraz opraw sodowych na energooszczędne źródła światła LED. Ponadto, oświetlenie przejść dla pieszych zostanie zmodernizowane poprzez wymianę 16 słupów oświetleniowych na oprawy LED. Dodatkowo, zamontowany zostanie inteligentny system sterowania z detekcją (66 punktów), co pozwoli na automatyczne rozświetlanie przejść dla pieszych w nocy, gdy zbliża się do nich pieszy.

Niewątpliwym efektem tej inwestycji będzie poprawa jakości oświetlenia, ale także istotny aspekt ekologiczny. Prognozowane roczne zmniejszenie poboru energii wynosić będzie 22,6 MWh, co równa się zużyciu energii przez 10–12 gospodarstw domowych przez cały rok. Dodatkowo, emisja dwutlenku węgla zmniejszy się o 15 Mg rocznie.

Realizacja planowanej inwestycji przewidziana jest na pierwsze półrocze bieżącego roku. Całkowity koszt projektu szacowany jest na około 710 000 złotych.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama