Broken Clouds

16 czerwca 2024
    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna

Stypendia i nagrody dla najlepszych sportowców w 2023

Prezydent Miasta Kołobrzeg postanowiła wyróżnić wybitne osiągnięcia sportowe 15 zawodników, reprezentujących różnorodne dyscypliny sportowe, takie jak łucznictwo, lekkoatletyka, kolarstwo, szachy, zapasy, siatkówka plażowa, karting oraz karate. W celu wsparcia talentów sportowych, z budżetu Miasta Kołobrzeg przeznaczono kwotę 54.000,00 zł na stypendia. Dodatkowo, 12 osób otrzymało zarówno nagrody finansowe, jak i rzeczowe, za osiągnięcia na arenie krajowej i międzynarodowej.

Oto lista laureatów nagród finansowych oraz stypendiów sportowych:

Kołobrzeskie Stowarzyszenie Łuczników MEWA
Joanna Nowicka – trenerka, brązowa medalista olimpijska z Atlanty (1996r.), wychowała wiele pokoleń utalentowanych sportowców. W 2023 r. jej podopieczni zdobyli 7 medali Mistrzostw Polski w łucznictwie.
A są to:
Weronika Stoma – Brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorek w łucznictwie
Brązowy medal MP juniorów (w kategorii mikst razem z Kacprem Grzelakiem)
Kacper Grzelak - Srebrny medal MP juniorów w łucznictwie (kategoria indywidualna), Brązowy medal MP juniorów ( w kategorii mikst razem z Weroniką Stomą).
Jakub Dresler - Złoty medal MP Studentów w kategorii łuków klasycznych w konkurencji zespołowej
Michał Fornal - Srebrny medal w Halowych MP Młodzieżowców w kategorii łuków bloczkowych
Srebrny medal MP Młodzieżowców w kategorii łuków bloczkowych

Uczniowski Klub Sportowy OPP Powiat Kołobrzeskich
Aleksander Czachorowski – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego OPP Powiat Kołobrzeski. Powołany do kadry Polski juniorów w siatkówce plażowej. W 2023 r. zdobył srebrny medal MP Juniorów w Siatkówce Plażowej.

Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo
Julia Antolak – 2 medale Mistrzostw Polski: I miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w szachach (szachy szybkie)
II miejsce w Mistrzostwach Polski w szachach (szachy klasyczne)
Wyróżnieni zawodnicy nagrodami rzeczowymi:
Piotr Werema- Brązowy medal w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski
w Szachach do lat 9
Maria Mazurek – Złoty medal w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski
w Szachach do lat 9
Hanna Mazurek - Złoty medal w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski
w Szachach do lat 7

Klub Sportowy Racing Ragazzi Kołobrzeg
Stypendium otrzymuje: Jan Gardzielik - III miejsce w Kartingowych Mistrzostwach Polski w kategorii wiekowej Baby Rok.

Kołobrzeski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny Sztorm
Zdzisław Giza – trener Karoliny Koziury, srebrnej medalistki Mistrzostw Polski U 16 w skoku wzwyż
Karolina Koziura - II miejsce w Mistrzostwach Polski U 16 w skoku w wzwyż
Mirosław Szybowski – trener Feliksa Wszelakiego, brązowego medalisty Mistrzostw Polski U 16 w rzucie oszczepem.
Feliks Wszelaki - III miejsce w Mistrzostwach Polski U 16 P w rzucie oszczepem
Agnieszka Woźniak – trenerka Kingi Waleriańczyk, 3 medale Mistrzostw Polski: Brązowy medal w Halowych MP w chodzie na 3 km, Brązowy medal w MP w chodzie sportowym na 20 km
Srebrny medal w MP U 23 w chodzie na 20 km
Kinga Waleriańczyk - III miejsce Halowe Mistrzostwa Polski w chodzie na 3 km
III miejsce w MP w chodzie na 20 km
II miejsce w MP U 23 w chodzie na 20 km

Klub Sportowy Kyokushin Karate Kołobrzeg BUNTAI
Paweł Falko – trener Julii Iwan, 2 medale: Srebrny medal Mistrzostw Świata IKO World So Kyokushin w kumite (Julia Iwan), Srebrny medal MP Kykoushim PZKK w kata (Pola Sottek)
Wyróżniona zawodniczka to:
Julia Iwan - II miejsce w kumite w Mistrzostwach Świata IKO World So – Kyokushin

Klub Kolarski Ziemia Kołobrzeska
Jakub Braun – trener, 3 medale Mistrzostw Polski: Srebrny medal MP Szkół Podstawowych w kolarstwie szosowym (jazda indywidualna na czas: Ksawery Andrzejewski)
Srebrny medal MP Szkół Podstawowych w kolarstwie szosowym (Gabriel Braun)
Złoty medal na Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w kolarstwie MTB (Pola Kobylińska)
W gronie stypendystów znaleźli się:
Pola Kobylińska - I miejsce w MP Szkół Podstawowych w kolarstwie MTB
Gabriel Braun – II miejsce w MP Szkół Podstawowych w kolarstwie szosowym
Ksawery Andrzejewski – II miejsce w MP Szkół Podstawowych w kolarstwie szosowym

Uczniowski Klub Sportowy Zapasy Kołobrzeg
Wyróżniony trener i zawodnik to Adam Bieńkowski. Jako zawodnik wywalczył w 2023 r. złoty medal na Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu wolnym w kategorii 57 kg.
Jako trener Jakuba Polaka zdobył srebrny medal MP U 15 w zapasach w stylu wolnym.
Jakub Polak - II miejsce MP w zapasach kat. 85 kg
W barwach UKS ZAPASY Kołobrzeg występowali i osiągnęli wysokie wyniki sportowe następujący sportowcy:
Jakub Skubisz – Złoty medal MP Weteranów w zapasach w stylu wolnym kat. 110 kg
Paweł Jarosz – Złoty medal MP Weteranów w zapasach w stylu wolnym kat. 100 kg
Błażej Zybała – Brązowy medal MP Weteranów w zapasach w stylu wolnym kat. 78 kg
Łukasz Zyra - Brązowy medal MP Weteranów w zapasach w stylu wolnym kat. 88 kg

Zespół Szkół Taekwon-Do ITF Kołobrzeg
Zawodnik – Karol Kalicki Brązowy medal MP Kickboxingu Full Contact (Zawody rangi MP PZKickboxingu), którego trenerem jest obecny z nami Ireneusz Jasiński.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na arenie sportowej.