Broken Clouds

9°C

Kołobrzeg

15 kwietnia 2024    |    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc
15 kwietnia 2024    
    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Platforma rozlicza członków startujących bez jej poparcia

Liderzy Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli wyciąganie konsekwencji wobec swoich członków, którzy startują w wyborach samorządowych z list, który nie popiera partia. Na zapowiedziach się nie skończyło. Ponieważ publicznie ujawniono kandydatów z "Twojego Powiatu", podjęto wobec nich działania na sądzie koleżeńskim. Jak mówi Anna Bańkowska, szefowa struktur PO w powiecie kołobrzeskim, działanie władz partii jest zgodne ze statutem Platformy Obywatelskiej, a wszyscy doskonale zdawali sobie sprawę z konsekwencji. W styczniu weszła specjalna uchwała PO, która usankcjonowała usuwanie osób działających wbrew zasadom panującym w organizacji. W regionach działają specjalne komórki, które sprawdzają aktywność działaczy i rekomendują odpowiednie działania wobec startu z innych komitetów.

Czterech członków, w tym Andrzej Olichwiruk, członek Zarządu Powiatu, złożyli rezygnację z członkostwa w partii. Urszula Dżega-Matuszczak zrobiła to z opóźnieniem i została usunięta. Pozostała jeszcze do rozpatrzenia sprawa Dariusza Zawadzkiego, który startuje do Rady Miasta Kołobrzeg z list KWW Jacka Woźniaka. Platforma do Rady Powiatu Kołobrzeskiego startuje z własnych list, a do miasta popiera KWW "Tak dla Kołobrzegu" Anny Mieczkowskiej.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama