Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
20 kwietnia 2024    
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Największy problem dla sołtysów to drogi powiatowe

"Wspólnota Samorządowa" w ramach trwającej kampanii wyborczej rozpoczęła cykl konsultacji powiatowych. Rozpoczęły się one od spotkania z sołtysami ziemi kołobrzeskiej. Największy problemem, o jakim dziś mówiono, jest stan dróg powiatowych na terenie gmin. Sołtysi zgodnie mówili, że to temat rzeka, ale jednocześnie duża bolączka dla mieszkańców. Kolejna kwestia dotyczy komunikacji z Kołobrzegiem. Swoje robi też ograniczenie na moście w Kłopotowie. Jacek Kuś, który dyskutował z sołtysami o tej newralgicznej kwestii, przyznał, że budowa o remonty dróg w sołectwach jest pośmiewiskiem i wstydem, ale jest to konsekwencja działań centralnych. Na powiaty przerzucono zadanie dbania o setki kilometrów dróg, a bez środków własnych nie ma jak tej infrastruktury remontować. Z drugiej strony, niezbędna jest komunikacja i rozmowy na temat tego, jak tym problemom zaradzać. - Sołtysi wiedzą lepiej - mówił Kuś.

Sołtysi wskazywali również na inne bolączki, jak chociażby współpraca z organizacjami na terenie powiatu czy problematyka kultury w sołectwach, na co nie można przeznaczać pieniędzy z funduszu sołeckiego. Jak argumentowali sołtysi, integracja mieszkańców ma duże znaczenie na poziomie lokalnym.reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama