Overcast Clouds

4°C

Kołobrzeg

22 kwietnia 2024    |    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
22 kwietnia 2024    
    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wsparcie powiatu dla kołobrzeskiej komendy oraz zmiany kadrowe

W kołobrzeskiej komendzie odbyła się konferencja prasowa, na której starosta Tomasz Tamborski  poinformował o wsparcia udzielonym przez powiat miejscowej komendzie policji.  Powiat udzielił   wsparcia finansowego w wysokości 40 tysięcy złotych. Środki te zostaną przeznaczone na zwiększenie ilości nadgodzin dla funkcjonariuszy policji, co przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców. Dodatkowo, część kwoty zostanie przeznaczona na zapewnienie wyżywienia dla policjantów w okresie letnim, kiedy to obciążenie służbą wzrasta ze względu na sezon turystyczny.

Po drugie, powiat zadeklarował dofinansowanie w wysokości 50% na zakup nowego radiowozu dla komendy policji. Jest to istotne wsparcie dla zapewnienia sprawnego działania służb oraz podniesienia poziomu bezpieczeństwa w regionie.

Komendant powiatowy, Dariusz Hoc, przedstawił również pełniącego obowiązki tymczasowo na okres próbny pierwszego zastępcy komendanta, podinspektora Roberta Adamczyka. Adamczyk, który spędził 28 lat swojej służby w komendzie w Koszalinie, pochodzi z regionu, a dokładniej z Gościna. Jego lokalne związki oraz bogate doświadczenie czynią go cennym nabytkiem dla kołobrzeskiej komendy policji.

Dariusz Hoc poinformował również o  14 wakatach w kołobrzeskiej komendzie, co świadczy o potrzebie zwiększenia liczby funkcjonariuszy. W związku z tym, już 4 marca rusza kolejny nabór na policjantów.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama