Broken Clouds

17°C

Kołobrzeg

22 maja 2024    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
22 maja 2024    
    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Straż Miejska w 2023: interwencje, mandaty i ochrona zwierząt

Kołobrzescy strażnicy miejscy zakończyli kolejny rok intensywnej służby, a statystyki podsumowujące 2023 rok ukazują ogrom ich pracy. To nie tylko pilnowanie porządku i czystości w mieście, ale również pełnienie roli strażników przepisów drogowych, dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów oraz wsparcie dla seniorów, osób bezdomnych i zwierząt.

Oto najważniejsze liczby z minionego roku:

Zgłoszenia i interwencje:
Dyżurni Straży Miejskiej przyjęli 6095 zgłoszeń. Operatorzy monitoringu ujawnili 165 zdarzeń wymagających interwencji. Ponad połowa z tych interwencji dotyczyła nieprawidłowości w ruchu drogowym.
Przeprowadzono wiele interwencji związanych z bezpieczeństwem i porządkiem publicznym, ochroną środowiska oraz ochroną zwierząt.

Działania podczas interwencji:
Strażnicy pouczyli 2983 osób. Nałożono 3977 mandatów karnych na łączną kwotę prawie 470 tysięcy złotych. Skierowano 120 wniosków o ukaranie do Sądu Rejonowego w Kołobrzegu. 747 razy unieruchamiano pojazdy poprzez założenie blokady na koło. 83 razy odholowano pojazdy, które były źródłem zagrożenia w ruchu drogowym lub parkowane w miejscach zabronionych. Usunięto 15 wraków pojazdów.

Opieka nad zwierzętami:
Strażnicy interweniowali 400 razy w sprawie rannych lub martwych zwierząt na terenie Kołobrzegu. Wśród nich wymienia się: Bażanta, Borsuka, Kormorana, Papugę, Foki, Jaskółkę, Nietoperza, Kunę, Mewy, Morświny, Wiewiórkę oraz Zaskrońca.

Bezpieczeństwo publiczne:
Brano udział w zabezpieczaniu 177 imprez masowych, uroczystości religijnych, państwowych zgromadzeń.

Opieka medyczna i inne działania:
33 razy wzywano Zespoły Ratownictwa Medycznego do osób wymagających pomocy medycznej. 5 razy zabezpieczano niewybuchy do czasu przyjazdu saperów. Przeprowadzono 40 kontroli w kwestii spalania odpadów w piecach domowych.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama